Біла сукня (100 фото): красиві та модні новинки моделей суконь білого кольору, літні, короткі, футляр, олівець, піджак

Біла сукня: з чим носити та поєднувати? ТОП-100 фото найкрасивіших моделей із нової колекції 2024

Раніше біла сукня використовувалася лише для святкових заходів: весільна церемонія, випускний, але тепер погляди нормальності значно розширилися. І його стали одягати з будь-якої нагоди, оскільки це дозволяє висловити чистоту та гарний настрій жінки.

Але, де купити білу сукню? Чи може краще замовити в ательє або знайти в магазині, завдяки процесу примірки, пошити самостійно? Залишимо ці міркування. Неважливо як таке вбрання, виявилося, в жіночому гардеробі. Важливо, як правильно використовувати його для передачі настрою без прив’язки до події або заходу.

Історія білої сукні

Багато асоціюють фото білої сукні з нареченою у період весільної церемонії та впевнені, що так було завжди. Але насправді для цієї події білий став традиційним приблизно 200 років тому.

Невже раніше виходили заміж у сукні іншого кольору? Так! Європейські жінки віддавали перевагу червоному, зеленому та іншим кольорам весільної сукні. А білий вважався жалобним вбранням. Саме такі сукні носили європейські королеви на випадок недавніх трагічних подій. Тому вони отримали прізвисько — Білі пані.

  • Тому королівські особи рідко використовували білий для весілля.Але деякі високопосадовці вирішували йти проти традиції.
  • Приблизно першою порушила цю негласну заборону — Ганна Бретонська герцогиня Бретані і пізніше королева Франції. Саме в такому вбранні 1499 року вона вступила в законний шлюб з королем Людовіком XII.
  • Можливо, завдяки Ганні Бретонській почалася руйнація негативного символізму білої сукні. Але підтримка з’явилася лише у 1613 році. Білу сукню для весільної церемонії використала Єлизавета Стюарт англійська та шотландська принцеса.
  • Більш того її вбрання, виявилося дуже дорогим, але батько король Яків I оплатив вартість забаганки дочки. Як прикраси використовувалися срібні мережива та діаманти.


У 1810 році Марія Луїза Австрійська ерцгерцогиня одягла білу сукню для весілля з Наполеоном I. Після цього всі багаті жінки стали використовувати саме білу сукню для весілля, оскільки вона підкреслювала достаток. Не всі могли дозволити собі оплату прання, оскільки на білому видно будь-який бруд.

Але традиція закріпилася завдяки весіллю Альберта Саксен-Кобург-Готського та королеви Англії Вікторії в 1840 році.

Багато в чому посприяли фотографії розтиражовані англійськими газетами.Після цього піддані масово почали наслідувати королеву, і мода поширилася по всьому світу.