Тріскається шкіра на пальцях рук: причини появи, ефективні способи лікування та методи профілактики глибоких тріщин на шкірі рук

Тріскається шкіра на пальцях рук: чим лікувати та як усунути? Головні причини виникнення тріщин на шкірі та методи позбавлення від них

Тріщини на пальцях рук порушують естетику зовнішнього вигляду, створюють болючі відчуття і викликають занепокоєння. Несерйозна, на перший погляд, проблема може зробити життя нестерпним.

Чому сильно тріскається шкіра на пальцях рук, як запобігти появі тріщин і якими засобами лікувати, слід розглянути докладніше.

Чому тріскається шкіра на пальцях

У більшості випадків тріщини з’являються на шкірі, що огрубіла. Ушкодження можуть бути глибокими та виглядати як порізи. При цьому знижується чутливість, рух пальцями стає болючим. Через це стає неможливим виконання певної роботи.

Внутрішні фактори

Поява тріщин на шкірі рук може сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Можливі причини шкіри на пальцях рук:

  • Гормональний збій;
  • Нестача вітамінів та мікроелементів;
  • Вікові зміни;
  • Грибок шкіри;
  • Алергічний дерматит;
  • Гіперкератоз;
  • Захворювання щитовидної залози;
  • Цукровий діабет.

Негативний вплив внутрішніх факторів має тривалий характер. При порушенні обміну речовин, гормонального фону або появи шкірного захворювання тріщини є наслідком і до усунення причини з’являються систематично.










Можливі місця пошкодження представлені на фото шкіри, що тріскає, на пальцях рук.

Зовнішні фактори

Від впливу агресивних середовищ шкіра сильно пересихає, втрачає вологу та еластичність. До зовнішніх факторів відносяться також професійні, які регулярно негативно впливають.

  1. Робота з подразниками без захисних рукавичок. До таких засобів відносяться пральні та чистячі порошки, засоби для миття посуду, гелі, що містять хлор. Кислотно-лужний баланс порушує роботу з харчовими кислотами та спиртом.
  2. Знаходження у гумових рукавичках понад дві години. Виділення поту та його тривалий вплив на шкіру викликає набухання. Розпушений стан захисного шару стає сприятливим середовищем для розмноження бактерій та появи алергічного дерматиту та тріщин.
  3. Часте миття рук із милом. Секрет сальних залоз створює захисний гідроліпідний шар шкіри. Завдяки йому зберігається волога та нормальна мікрофлора.При частому митті рук з милом захисний шар видаляється.
  4. Гаряча вода. За високої температури жир стає менш в’язким і добре змивається.
  5. Садово-городні роботи. Чому опухає шкіра та тріскається шкіра на пальцях рук під час роботи на дачі? Контакт із ґрунтом, водою, соком рослин при прополюванні грядок призводить до огрубіння та подальшого розтріскування шкіри.

Вплив зовнішніх факторів часто носить тимчасовий характер. Зазвичай тріщини швидко гояться і шкірний покрив відновлюється.










Профілактика появи тріщин

Запобігти появі тріщин легше, ніж лікувати. У разі виникнення перших ознак огрубілої шкіри, мозолів та почервоніння слід перейти до активних заходів.

Догляд

Важливу роль у боротьбі з появою тріщин грає спосіб життя та турбота про шкіру рук. Пошкодження можуть виникнути біля нігтів, на згині, між пальцями, на подушечках.

Три простих кроки для запобігання тріщинам:

  • Загальна гігієна рук;
  • Видалення ороговілого шару шкіри пилкою з абразивним шаром;
  • Використання живильного крему.

М’якість шкіри на руках необхідно постійно підтримувати. Частота користування жирними кремами залежить від ступеня виконання руками різної роботи та віку. Продовжити дію крему допоможуть косметичні рукавички, які зручно вдягати на ніч.

Крім догляду важливу роль у боротьбі за «шовкові» ручки відіграє щоденний раціон.

Харчування

Для харчування шкіри зсередини необхідно додати до раціону кілька важливих продуктів.

  1. Рослинна олія. Лідером за вмістом омега 3-жирних кислот є лляна олія. Достатньо однієї чайної ложки перед сніданком щоранку.
  2. Яйця. Містять необхідні вітаміни А, В, Е, D. Оптимальна кількість: 2-3 штуки на тиждень на сніданок.
  3. Жирна риба. Морська та річкова риба містить вітаміни А, С, Е, В12, цинк та залізо. Оселедець багатий на вітамін D. Оптимальна кількість подачі на стіл: 2-3 рази на тиждень.
  4. Фрукти, овочі, зелень. Важливим засобом зволоження шкіри зсередини є звичайна питна вода.Випивати рекомендується щонайменше 1,5 літрів на день.

Способи лікування

Боротися з тріщинами, що з’явилися, можна тільки за допомогою аптечних препаратів. Лікування шкіри, що тріскається, на руках проводять у домашніх умовах.








Для цього здобувають протизапальні мазі та гелі.

  1. Декспантенол (бепантен, пантенол). Випускається у вигляді крему, гелю та мазі. Декспантенол, проникаючи у клітини, утворює пантотенову кислоту. Швидко загоює рани, відновлює пошкоджений шар шкіри.
  2. Солкосерил. Діюча речовина – діалізат із крові телят. Препарат випускається у вигляді мазі та гелю. У використанні більш зручний гель, тому що має більш легку структуру та нехарактерний запах.
  3. Вулнузан. Препарат із Болгарії. Активний елемент – луг Поморійського озера. Має протизапальний та дезінфікуючий засіб.
  4. Лівомеколь. Антибактеріальний препарат. Усуває набряклість, ліквідує застійні явища. Добре загоює глибокі тріщини.

Період лікування становить від трьох до п’яти днів. Більше часу може знадобитися, якщо шкіра між пальцями рук тріскається. Пошкоджене місце погано вентилюється та гоиться.

Під час виконання робіт шкіра, що лопнула, повторно травмується. Для швидкого загоєння необхідно ретельно видаляти вологу ватним тампоном після миття рук. По можливості обмежити «тонку» роботу пальцями.

Народні засоби

У комплексному догляді не обходяться без народних засобів. Для пом’якшення грубої шкіри можна взяти на озброєння кілька корисних рецептів.

Медово-гліцеринові рукавички

Мед, гліцерин та тепла вода змішуються у пропорції 1:1:2. Суміш наноситься на руки, розтирається. Через 30 хвилин змивається теплою водою. Після висихання руки змащуються жирним живильним кремом. У разі відчуття дискомфорту маску необхідно змити раніше.

Маслені ручки

Будь-яка рослинна олія змішується з вершковим у пропорції 1:1. Суміш ретельно втирають у шкіру, витримують протягом 30 хвилин. Зайву олію видаляють рушником. Водою суміш не змивають. Поживний крем після маски не використовують.

  • Якщо всупереч усім вжитим заходам на руках часто лопається і погано гоиться шкіра, необхідно звернутися до дерматолога.
  • У разі якщо шкірне захворювання не підтвердиться, лікар направить на консультацію до іншого спеціаліста (ендокринолога, алерголога, терапевта).

Своєчасна діагностика запобігає розвитку хвороби і поверне рукам красу та здоров’я.

Фото препаратів для шкіри рук