Тріскається шкіра на пальцях рук: причини появи, ефективні способи лікування та методи профілактики глибоких тріщин на шкірі рук

Тріскається шкіра на пальцях рук: чим лікувати та як усунути? Головні причини виникнення тріщин на шкірі та методи позбавлення від них

Тріщини на пальцях рук порушують естетику зовнішнього вигляду, створюють болючі відчуття і викликають занепокоєння. Несерйозна, на перший погляд, проблема може зробити життя нестерпним.

Чому сильно тріскається шкіра на пальцях рук, як запобігти появі тріщин і якими засобами лікувати, слід розглянути докладніше.

Чому тріскається шкіра на пальцях

У більшості випадків тріщини з’являються на шкірі, що огрубіла. Ушкодження можуть бути глибокими та виглядати як порізи. При цьому знижується чутливість, рух пальцями стає болючим. Через це стає неможливим виконання певної роботи.

Внутрішні фактори

Поява тріщин на шкірі рук може сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Можливі причини шкіри на пальцях рук:

  • Гормональний збій;
  • Нестача вітамінів та мікроелементів;
  • Вікові зміни;
  • Грибок шкіри;
  • Алергічний дерматит;
  • Гіперкератоз;
  • Захворювання щитовидної залози;
  • Цукровий діабет.

Негативний вплив внутрішніх факторів має тривалий характер. При порушенні обміну речовин, гормонального фону або появи шкірного захворювання тріщини є наслідком і до усунення причини з’являються систематично.










Можливі місця пошкодження представлені на фото шкіри, що тріскає, на пальцях рук.

Зовнішні фактори

Від впливу агресивних середовищ шкіра сильно пересихає, втрачає вологу та еластичність. До зовнішніх факторів відносяться також професійні, які регулярно негативно впливають.

  1. Робота з подразниками без захисних рукавичок. До таких засобів відносяться пральні та чистячі порошки, засоби для миття посуду, гелі, що містять хлор. Кислотно-лужний баланс порушує роботу з харчовими кислотами та спиртом.
  2. Знаходження у гумових рукавичках понад дві години. Виділення поту та його тривалий вплив на шкіру викликає набухання. Розпушений стан захисного шару стає сприятливим середовищем для розмноження бактерій та появи алергічного дерматиту та тріщин.
  3. Часте миття рук із милом. Секрет сальних залоз створює захисний гідроліпідний шар шкіри. Завдяки йому зберігається волога та нормальна мікрофлора.При частому митті рук з милом захисний шар видаляється.
  4. Гаряча вода. За високої температури жир стає менш в’язким і добре змивається.
  5. Садово-городні роботи. Чому опухає шкіра та тріскається шкіра на пальцях рук під час роботи на дачі? Контакт із ґрунтом, водою, соком рослин при прополюванні грядок призводить до огрубіння та подальшого розтріскування шкіри.

Вплив зовнішніх факторів часто носить тимчасовий характер. Зазвичай тріщини швидко гояться і шкірний покрив відновлюється.