Вітаміни для вагітних жінок: порівняння, навіщо і коли потрібні, застосування та протипоказання, відгуки, ціна

Вітаміни для вагітних: опис, коли необхідні, як вибрати та приймати. Рейтинг з порівнянням найкращих вітамінних комплексів

Вагітність – один із найвідповідальніших і найприємніших періодів у житті жінки. Важливо передбачити багато факторів. А почати зі здоров’я малюка та майбутньої мами.

На всіх етапах вагітності відбувається активне формування організму дитини, для чого потрібна велика кількість вітамінів, які неможливо заповнити лише продуктами харчування.

Необхідність прийому вітамінів

Додатковий прийом вітамінів, мінералів та мікроелементів потрібний усім. Але в жодному разі не можна призначати вітаміни самостійно.




















Відповісти на запитання: чи варто пити вагітним вітаміни – може лише лікар, що спостерігає! Причому після здачі аналізів та їх оцінки.

Безконтрольний прийом полівітамінів може призвести до гіпервітамінозу, тобто надлишок вітамінів.

Від чого залежить вибір тих чи інших вітамінних комплексів:

  1. Терміни вагітності,
  2. Вік майбутньої мами,
  3. Стан здоров’я,
  4. Покази аналізів,
  5. Клімат проживання,
  6. Екології,
  7. Інших факторів.

Найважливіші вітаміни для вагітних

Є лікарі та вагітні жінки, які вважають фармацевтичну продукцію хімією, що не приносить користі. Однак, не варто забувати, що нестача певних речовин в організмі може призвести до сумних та необоротних наслідків.

Які вітаміни потрібні в першу чергу вагітним?

  1. Фолієву кислоту приймають для правильного формування нервової системи, так само вона впливає на утворення судин плаценти, і в цілому бере участь у синтезі білків та розподілі клітин. Достатня кількість фолієвої кислоти – запорука успішного формування серцево-судинної, сечовидільної систем, головного мозку та інших органів. Її краще починати приймати на стадії планування зачаття як майбутній мамі, і майбутньому батькові. Прийом фолієвої кислоти у вигляді препаратів необхідний всім вагітним.
  2. Для того, щоб вагітність протікала успішно, необхідний прийом вітаміну Д. У більшості жителів Росії спостерігається його дефіцит.Вітамін Д призначають практично всім вагітним у вигляді готельного препарату (якщо потрібні великі дозування) або у складі полівітамінів.
  3. Прийом йоду необхідний, для своєчасного розвитку малюка, щоб його вага, слухова та мовна система розвивалися правильно. Якщо під час вагітності спостерігався дефіцит – малюк може бути капризним, може спостерігатися гіперактивність.
  4. Рівень заліза у вагітної жінки відстежують постійно. Цей показник впливає на надходження кисню до дитини, на стан вагітної.
  5. Вітаміни групи В допомагають зберегти вагітність, зменшують токсикоз, впливають на розвиток мозку та нервової системи. Їх додатковий прийом необхідний вегетаріанцям та веганам.
  6. Під впливом вітаміну Е утворюються статеві гормони, що впливає на формування зору.


















Комплекси вітамінів по триместрах

Сьогодні виготовляється величезна кількість препаратів на всі випадки життя. У цьому можна переконатись, подивившись на фото вітамінів для вагітних. Кожен препарат має свої сильні та слабкі сторони.

Найкращі вітаміни для вагітних – ті, що підібрані для конкретної вагітної жінки з урахуванням усіх особливостей. Розберемо кілька найпопулярніших комплексів по триместрах.

I триместр

Фолієва кислота. Найдешевший і незамінний препарат є завжди у всіх аптеках. При повноцінному та правильному харчуванні в першому триместрі вагітності інші препарати, швидше за все, не потрібні.

Елевіт «Планування та перший триместр»

Збалансований за складом комплекс, який відповідає світовим стандартам. Приймати можна з моменту планування вагітності до кінця першого триместру. Має значний склад. Призначається зазвичай жінкам із дефіцитом вітамінів, ослабленим організмом.

Вітажиналь

Французький препарат включає найголовніші вітаміни та мікроелементи, необхідні вагітним, нічого зайвого. Дозування ретельно підібране, склад збалансований.

II триместр

Вітрум Пренатал. Недорогі вітаміни з багатим складом. Призначаються лише лікарем, тому що дозування вітамінів та мікроелементів не маленькі. Потрібні, якщо вагітність протікає важко, є дефіцити вітамінів, нестачі кальцію, анемії. Несумісний із деякими лікарськими засобами.

Підходить не тільки для другого триместру.















Алфавіт

Вітаміни розподілені для триразового прийому протягом дня. У цьому свої плюси: надходження корисних речовин відбувається поступово, вони краще засвоюються. Головне – не пропускати час прийому. Препарат не має протипоказань, зате можлива нудота у перші дні прийому.

Компливає триместрум

Недорогий вітчизняний препарат. Містить 22 вітаміни, мінерали та інші добавки.Призначається окремо для кожного триместру. Склад у препаратах однаковий, лише різні дозування. Після початку прийому можуть виникнути алергічні реакції, нудота, блювання.

III триместр

Прегнавіт. Недорогий препарат, який підходить на всіх термінах вагітності, на етапі її планування та під час вигодовування. Добре переноситься, рідко виявляються негативні реакції після прийому. До складу входить все найнеобхідніше, крім йоду.

Прегнакеа

Англійські полівітаміни, які можна приймати з планування вагітності та аж до грудного вигодовування. Це зручно: якщо комплекс підійшов, не потрібно нічого більше шукати, не з’явиться жодних побічних ефектів, як від нових препаратів. Гарний збалансований склад. Головний недолік – висока ціна.

Елевіт пронаталь

Вітаміни для вагітних Елевіт ще недавно призначалися практично всім вагітним. Збалансований склад включає всі найважливіші та потрібні вітаміни. Перевірений часом та величезною кількістю щасливих мам.

Протипоказання

Протипоказання, що найчастіше зустрічаються, – це наявність алергічних реакцій і непереносимість компонентів, що входять до складу полівітамінів.

Але можливі й окремі реакції на конкретні вітаміни та мікроелемети. Наприклад, у разі прийому фолієвої кислоти можливі шкірні висипання. Так само вона протипоказана для жінок, які страждають на діабет і надмірну вагу. При прийомі заліза можливі біль у животі, запори.

Дуже небезпечне передозування вітамінів. Вона в більшості випадків навіть гірша, ніж нестача вітамінів.




















Недоліки

Є кілька загальних недоліків прийому вітамінів, які варто врахувати:

  1. Вітаміни, отримані з продуктів харчування, засвоюються краще. Головне – щоб продукти були якісні та різноманітні.Полівітаміни, що містять 5 і більше компонентів, засвоюються не повністю.
  2. Прорахувати необхідні дозування та правильно призначити полівітаміни дуже складно. Важливо зважити на весь склад препарату, вивчити протипоказання.
  3. Ціни на вітаміни для вагітних найчастіше захмарні, особливо це стосується полівітамінів.
  4. Форма випуску багатьох препаратів не дуже зручна: таблетки великі, їх ковтати важко.

Приймати вітаміни потрібно певним курсом в один і той же час, іноді по кілька разів на день. Для зручності можна встановити будильник на телефоні.

Фото найкращих вітамінів для вагітних