Лазерна епіляція: що потрібно знати до процедури, як проходить, принцип дії, ефективність, відгуки, особливості

Лазерна епіляція – скільки коштує, яка ефективність, плюси та мінуси процедури, як підготуватися до видалення волосся

Лазерна операція відбувається за допомогою вузького концентрованого світлового променя, позбавляючи тіло волосся. Як це зрозуміти?

У кожної людини волосся має оригінальний колір — чорний, русявий, каштановий, світлий або рудий. За це відповідає пігмент меланін. Завдяки ньому волосся отримує різні відтінки.Меланін здатний поглинати світлові хвилі 700-1000 нм. Світловий лазер має аналогічні характеристики, тому пігмент так сильно нагрівається під впливом лазера.

Меланін ховається у стрижні волосся та фолікулі. Таким чином розігрівається і те, й інше. У зв’язку з цим зона пошкоджень охоплює стрижень та кровоносні судини, які живлять фолікул. Зрештою волоски знищуються відразу або випадають протягом тижня.

Хвороба процедури лазерної епіляції

Насправді це не дуже боляче. Больовий ефект можна порівняти із застосуванням побутового епілятора або шугарингу.Звичайно, це викликає невеликий дискомфорт.

 • Під час лазерної обробки концентрований промінь зачіпає інші ділянки шкіри.
 • Тому відчувається невелике печіння або поколювання.
 • Для запобігання можливому болю використовують спеціальний крем.
 • Однак більшість сучасних лазерних апаратів вже оснащені вбудованими механізмами охолодження.

Найчастіше болючість процедури пов’язана з декількома пристроями. Загалом для епіляції використовується кілька типів пристроїв.

Рубіновий

Застаріла технологія, яка використовувалася для розігріву меланіну.

 • Проте під час процедури сусідні ділянки шкіри зазнають серйозних пошкоджень.
 • Больове відчуття особливо проявляється у смаглявих людей.
 • Іноді супроводжується опіками та іншими неприємними відчуттями.
 • Сьогодні технологія неактуальна, застосовуються інші способи епіляції.

Олександритовий

Використання апарату вимагає професійних умінь від лікаря. Фахівець повинен розумітися на опціях пристрою, щоб уникнути можливих опіків на тілі пацієнта. Запобігти згубним наслідкам допоможе регулювання охолодження.

Діодний

Популярний варіант безпечної та швидкої епіляції. Завдяки одночасному знищенню та охолодженню шкіра не травмується, а лише безболісно очищається від зайвих волосків.

 • В якості діагностики на поверхню шкіри наноситься спеціальний крем, який усуває подразнення.
 • Клієнти з дуже чутливою шкірою можуть відчути невеликий дискомфорт, а загалом процедура безболісна.

Неодимовий

Поширена лікувальна технологія, особливо популярна у сфері епіляції та видалення татуювань. Процедура пройде гладко, якщо фахівець грамотно налаштує апарат для лазерної епіляції і акуратно оброблятиме ділянку шкіри.

Як пройти процедуру без болю

Довіряйте роботу кваліфікованому косметологу, який вміє поводитися з різними типами лазера. Не варто відразу записуватися на прийом до салону, якщо нічого не знаєте про його працівників.На знак підтвердження якості послуги є сертифікація лазерного апарату. Співробітники також мають дипломи, які видаються після проходження певного курсу навчання.

Звертайте увагу на відгуки про лазерну епіляцію. Потім дослухайтеся до власного тіла.

Є ряд факторів, що впливають на больове відчуття:

 • Можливо, для однієї жінки це буде боляче, а інша взагалі нічого не відчує. Від індивідуального больового порога залежить сприйнятливість пацієнта.
 • Враховується область шкіри, де найбільше зустрічаються больові рецептори. Наприклад, епіляція на ногах та руках легка. А ось у більш інтимних ділянках видалення зайвих волосків відбувається проблематично.
 • У період місячних проводити процедуру радиться через кілька днів. Тоді все пройде з мінімальними болючими відчуттями.

Ціна на лазерну епіляцію залежить від професійності косметолога та технічної актуальності обладнання.

Наскільки практична лазерна епіляція

Цей метод вирішує проблему на рік. Однак для досягнення таких результатів знадобиться час. Чому так? Справа у фолікулах. Одні ростуть на поверхні, височіючи над шкірою.

Інші перебувають у “сплячому” стані.Щоб досягти гладкої шкіри, потрібно зруйнувати і ті, й інші. А для цього знадобиться до шести процедур. Звичайно, слід враховувати індивідуальні особливості організму. Зі зменшенням кількості волосків, що нагріваються, пацієнт перестає відчувати біль.

Кому це потрібно

Глибока лазерна епіляція знадобиться людям, у яких шкіра світла, а волосся темне. У такому разі фолікули не відчувають нестачі в меланіні. Тому лазер зачіпає лише фолікули, не ушкоджуючи епідерміс.

 • При смаглявій шкірі та світлих волосках лазерна епіляція, на жаль, не матиме суттєвого ефекту.
 • Через недостатню кількість меланіну нагрівання фолікулів буде слабким.
 • А ось шкірний покрив зазнає передчасних опіків. Все це має неприємні наслідки.

Щоб процедура пройшла без проблем, дотримуйтесь наступних правил.

Чим світліша шкіра, тим менший біль

Краса вимагає жертв. Тому або уникайте засмаги, або користуйтеся спеціальним сонцезахисним кремом із високим показником SPF. Якщо смуглість дано від народження, варто пройти консультацію у кваліфікованого дерматолога. Іноді використовується спеціальний крем, що відбілює.

Знебарвлення волосся створює проблеми

Без достатньої кількості меланіну проблематично проводити епіляцію.

Не висмикуйте волосся

Розірвіть зв’язок із фолікулом, і лазер не розігріє коріння волосся.

Брейте волосся за три дні

На епіляції довжина волосся повинна становити не менше 2 мм. Коротке волосся не прогрівається належним чином. На довгих тепло розподіляється рівномірно, тому немає можливості знищити сам корінь.

Чого не слід робити

Багато боятися почервоніння або пухлин після процедури. Це нормально. У деяких клієнтів нічого не відбувається. Однак при легкому набряку рекомендується загорнути лід у пакет, обмотати серветкою і прикласти в припухлу область.

Зверніть увагу! Підвищена температура, сильні болі, утворення пухирів — вагома причина якнайшвидше звернутися до лікаря.

Подібні явища рідко виявляються. І все-таки варто бути уважнішими до власного організму. Пройдіть консультацію у лікаря перед проходженням епіляції.

Дотримуйтесь основних правил безпеки:

 • Шкіра потребує спокою. А значить обмежтеся у гарячих ваннах та саунах. Не рекомендується відвідувати спортзал.
 • Уникайте потрапляння сонячних променів на оброблені зони лазерної епіляції. Інакше виникнуть пігментні плями. Крем SPF допоможе запобігти можливому попаданню ультрафіолету.

Погляньте на фото лазерної епіляції та оцініть свої можливості.


Фото лазерної епіляції