Грибок нігтів на ногах: симптоми, причини появи, методи лікування та профілактики захворювання, фактори ризику

Грибок нігтів на ногах (оніхомікоз): огляд ефективних та недорогих препаратів для лікування грибка на нігтях

Оніхомікоз, так називається грибкове захворювання нігтьових пластин у медичній сфері, не тільки є косметичною проблемою, а й погіршує якість життя заподіянням болю.

Недуга досить поширена, вразивши 27% людства, і небезпечна тим, що провокує екзему, псоріаз, алергічний дерматит і риніт, бронхіальну астму, потрапляючи у внутрішні органи.

Крім того, прогресуючи, він загрожує серйозними наслідками – деформацією та повним відторгненням нігтя. Інфіковані люди є переносниками суперечок, заражаючи оточуючих та членів власної сім’ї.

Симптоматика

Медиками виділяється нормотрофічна, гіпертрофічна та атрофічна стадія хвороби, її ознаки не можна залишити без уваги, всі симптоми очевидні.

Фото грибка нігтів на ногах демонструють втрату глянсового блиску, тьмяність, шорсткість, набуття пластинками брудно-жовтого або сірого відтінку.

Наступний розвиток патології виглядає:

  1. Потовщенням рогового шару.
  2. Виникненням дефектів, що нагадують вигини, нерівності, хвилі.
  3. Розтріскування та кришіння.
  4. Неприємний запах.

У результаті нігтик зазнає цілковитої руйнації з оголенням нігтьового ложа. Близький шкірний покрив червоніє і починає свербіти. У гострому періоді виникають бульбашки, прояви та рани, що мокнуть у прилеглому районі, такі важкі випадки змушують госпіталізувати пацієнта.