Грибок нігтів на ногах (оніхомікоз): огляд ефективних та недорогих препаратів для лікування грибка на нігтях
Оніхомікоз, так називається грибкове захворювання нігтьових пластин у медичній сфері, не тільки є косметичною проблемою, а й погіршує якість життя заподіянням болю.
Недуга досить поширена, вразивши 27% людства, і небезпечна тим, що провокує екзему, псоріаз, алергічний дерматит і риніт, бронхіальну астму, потрапляючи у внутрішні органи.
Крім того, прогресуючи, він загрожує серйозними наслідками – деформацією та повним відторгненням нігтя. Інфіковані люди є переносниками суперечок, заражаючи оточуючих та членів власної сім’ї.
Симптоматика
Медиками виділяється нормотрофічна, гіпертрофічна та атрофічна стадія хвороби, її ознаки не можна залишити без уваги, всі симптоми очевидні.
Фото грибка нігтів на ногах демонструють втрату глянсового блиску, тьмяність, шорсткість, набуття пластинками брудно-жовтого або сірого відтінку.
Наступний розвиток патології виглядає:
- Потовщенням рогового шару.
- Виникненням дефектів, що нагадують вигини, нерівності, хвилі.
- Розтріскування та кришіння.
- Неприємний запах.
У результаті нігтик зазнає цілковитої руйнації з оголенням нігтьового ложа. Близький шкірний покрив червоніє і починає свербіти. У гострому періоді виникають бульбашки, прояви та рани, що мокнуть у прилеглому районі, такі важкі випадки змушують госпіталізувати пацієнта.
Причини зараження
Захворювання викликається різними грибами, але здебільшого – дерматофітами. Громадські місця, де панує підвищена вологість, особливо приховують загрозу.
Небезпека зростає в саунах, тренажерних залах, басейнах, лазнях при прямих контактах з носіями, побутовим шляхом, через особисті речі хворого, порізи та рани. Забудьте назавжди про чужі тапочки, мило, мочалку, рушник.
Шкідливі мікроорганізми можна підхопити після сеансу педикюру, якщо інструментарій майстра погано оброблений. Якщо в сімействі хтось один заражений, під ударом знаходяться всі інші домочадці, користуючись загальними гігієнічними предметами та наступаючи на килимок у душовій.
Методики діагностування
Фаза хвороби, що повільно розвивається, і неймовірно важке лікування це переконливий аргумент негайно вдатися до допомоги медицини, звернувшись до лікаря-дерматолога.
Тільки компетентний обдуманий підхід до лікування гарантує одужання. Щоб визначити, який грибок на нігтях ніг паразитує, його тип визначають лабораторним дослідженням шматочка нігтьової пластини або вивченням під мікроскопом.
Перед візитом до лікаря не треба проводити обробку уражених ділянок лікарськими засобами та їх зістригання. Якщо у вас на руках є зроблені раніше аналізи, обов’язково захопіть їх із собою.
Особи, що входять до групи ризику
Оніхомікоз зазвичай вражає вікову категорію людей, адже до 60 років уповільнюється метаболізм, а пальці, віддалені фрагменти тіла, особливо страждають від цього явища.
Провокація недуги відбувається за наявності:
- Варикозного розширення вен;
- Діабет;
- ВІЛ;
- Ослаблений імунітет;
- Ніжних травм;
- Судинних та шкірних нездужань;
- Порушення циркуляції крові в кінцівках.
Домробітниці, кухарі, прибиральники, працівники авто мийок і парників, що контактують з вологою та оперують хімічними речовинами, частіше схильні до мікозу. Зайва пітливість, ожиріння, онкологія – не менш благодатний ґрунт для поширення грибів. Активно викликає їх поява погана гігієна та захоплення антибіотиками.
Лікувальні процедури
Замислюючись, чим лікувати грибок нігтів на ногах, слід знати, що рання стадія захворювання передбачає використання місцевої терапії – це протигрибкові мазі та креми.
Зовнішньо області дезінфікують антисептичними розчинами, антигістамінними та десенсибілізуючими препаратами, що мають протизапальну та протинабрякову дію.
Рекомендується скористатися Екзодерилом, лаком Офломіл та Батрафен, Лоцерилом, сироваткою Мікозан, Клотримазолом.
Тотальна форма потребує комплексного підходу з прийомом антимікотичних ліків.Таблетки від грибка нігтів представлені на ногах:
- Флуконазолом.
- Тербізилом.
- Орунгалом.
- Форканом.
- Мікосістом.
- Ламизилом.
- Ітраконазолом.
- Екзифіном та ін.
Вибір залишається за фахівцем-дерматологом після детального ознайомлення із клінічною картиною здоров’я хворого. Ці сильні засоби сприяють зникненню симптомів та оздоровленню нігтьової тканини.
Однак вони негативно впливають на печінку та нирки, тому їх приймають разом із гепатопротекторами, наприклад, з Карсилом, Есенціале форте, вітамінними комплексами. Одночасно проводиться дезінфекція взуття, постільної білизни, ванної кімнати, рушників. За відсутності видимих результатів пластину видаляють хірургічним шляхом.
Лікування в домашніх умовах
Після консультації з лікарем застосовують наступні рецепти:
- Попаривши ноги, обмийте їх господарським чи дьогтьовим милом. При можливості видаліть нігтики для прискорення одужання, обробіть йодом ложе і міжпальцеві зони. Зробіть 30-хвилинну содову ванну і добре просушіть.
- Візьміть яблучний оцет (1 ст. л), крихту марганцівки та розведіть у трьох літрах води.Потримайте півгодини стопи і ретельно висушіть.
- Помасажувавши пальчик, прикладайте на ніч компреси на ватному диску з перекису водню або новокаїну, потім замотавши фалангу целофаном.
- Додайте в соду трохи води, цю кашку на 15 хвилин нанесіть на платівку.
Гарний засіб від грибка нігтів на ногах – 15% спиртова настойка прополісу або сік з листя рослини чистотіл, змішаний зі спиртом у рівних кількостях. Позитивні відгуки про хлоргексидин та подрібнений на терці часник.
Профілактичні заходи
Завчасно розпочата терапія займає тимчасовий відрізок у півроку, а патологія, що поширилася, затягується до півтора року, тому відкладати відвідування дерматолога-міколога вкрай нерозумно.
Окрім регулярних лікувальних заходів необхідно дотримуватися простих правил:
- Не користуватися чужим взуттям, а також зволоженими, звуженими зразками, не бажані моделі зі шкірозамінника та гуми з «парниковим ефектом»;
- Не запускати системні хвороби;
- Зміцнювати імунну систему;
- Відвідувати басейн у сланцях;
- Кожен день проводити зміну шкарпеток і зберігати кінцівки в чистоті;
- Уникати контактів з потенційними носіями мікозу.
При відростанні ніготь обрізають якомога більше, це уповільнює інфікування. Метою стає його витончення, оперуйте лише одноразовими пилками та обов’язково обробляйте інструменти для догляду.
Сподіваємось, що дана інформація досить пролила світло на питання, як вилікувати грибок нігтів на ногах. Головне, запастися терпінням і доглядати ніжки у стабільному режимі, тільки тоді оніхомікоз буде переможений.
Фото грибка нігтів на ногах (оніхомікоз)