Зміцнення імунітету: ТОП-10 ефективних способів, методів, препаратів та засобів для підвищення імунітету

Зміцнення імунітету: рекомендації лікарів, як підняти або що пропити дорослій людині в домашніх умовах

Імунна система — це сукупність багатьох процесів, які захищають наше здоров’я. Далі ви дізнаєтеся не тільки, що таке імунна система насправді, але, перш за все, ви дізнаєтеся про десять ефективних та науково обґрунтованих кроків щодо зміцнення імунітету.

Ці кроки розділені на 2 частини: у першій частині ви знайдете те, чого слід уникати, якщо ви хочете мати сильний імунітет, а друга частина містить поради про те, як зміцнити імунітет.

Як працює імунна система

Людське тіло — неймовірно складна, але тендітна екосистема, відокремлена від зовнішнього світу тонким шаром шкіри та слизових оболонок. Ці фізичні бар’єри є першою лінією захисту нашої імунної системи та допомагають запобігти попаданню небажаних бактерій, вірусів, токсинів та інших забруднювачів довкілля.

Шкіра та слизові оболонки — це не просто пасивні бар’єри. Шкірні залози виділяють піт із антибактеріальними ферментами, а слизові оболонки виробляють слиз, який діє як пастка для мікроорганізмів.

  • Навіть наш травний тракт не безпорадний. Шлунок – це, по суті, зовнішнє середовище, і за допомогою соляної кислоти він допомагає не лише перетравлювати білки, а й убивати мікроорганізми.
  • Якщо бактерії або вірус все ж таки потрапляють у наше внутрішнє середовище, починають працювати клітини імунної системи, які поглинаються або знищуються чужорідними загарбниками. Інформація про збудник зберігається в імунній пам’яті, тому при наступній зустрічі його буде розпізнано і знищено ще швидше.
  • Завдяки своїй злагодженості імунна система є дуже ефективною, здатною боротися з широким спектром загроз. Послабити імунну систему дуже легко.

Якщо ви запитаєте, що з імунітетом у дорослих? — З наступних рядків ви дізнаєтеся про п’ять найважливіших факторів, які можуть послабити імунну систему, а також про п’ять важливих факторів, що сприяють зміцненню імунітету.