Вітаміни для очей: рейтинг корисних вітамінів для покращення гостроти зору та зміцнення сітківки + поради, які вітаміни для очей потрібні

Вітаміни для очей: поради лікаря, як вибрати найкращі. Список найефективніших засобів при вікових змінах зору

Вітаміни для очей, випущені в сучасний час, не лише підвищують гостроту зору, а й перешкоджають появі офтальмологічних хвороб. Найважливішу роль у правильній роботі зору відіграють вітаміни та мікроелементи.

Навантаження людини на очі у сучасному світі дуже велике, тому дуже важливо звернути увагу на підтримання свого зору. Будь-який окремий препарат має спрямовану дію і прописується відповідно до діагнозу, віку людини та особливостей його організму.

В описі буде розказано про види вітамінів для покращення зору, про кращі препарати, винайдені згідно з рекомендаціями лікарів.

Яких вітамінів потребують очі

Для повноцінної роботи очей необхідні вітаміни: A, C, E, D, B, B1, B2. Ще важливі для зору: лютеїн, цинк, фолієва кислота, альфа кислота та ціанокобаламін.

Цей список корисних речовин знаходиться в різних продуктах, проте не завжди людина їх вживає в тій кількості, яка здатна перекрити необхідну норму вітамінів на добу, потрібну для підтримання гарного зору.

Нестача вітаміну А призводить до синдрому «курячої сліпоти», а також до появи ячменю або кон’юнктивіту.










Прекрасною профілактикою цих хвороб стане вживання в раціоні харчування таких продуктів:

  • Петрушка, морква, шипшина;
  • Риба, печінка тварин;
  • Томати;
  • Сухофрукти, цитрусові та ін.

Вітаміни E, D, C, B

Для профілактики короткозорості людині потрібен вітамін E для очей, їм багаті олії з пшениці, кукурудзи, соняшника. Зробити міцними тканини очей здатний вітамін D. Він потрібний м’язам для правильного скорочення.

Ще цей елемент, що приносить користь, дуже необхідний людям, у яких часто буває кон’юнктивіт. Цей компонент містить гриби печериці.

  • Вітамін C є у великій кількості в аскорбіновій кислоті. Згадана кислота позитивно впливає на кровоносні судини. Ще він сприяє зменшенню напруги у м’язах очей, усуває подразнення слизової оболонки.
  • Вітаміна С багато в чорній смородині, перці, шипшині, цитрусових та капусті. Для стабільної роботи нервів очей потрібні вітаміни групи B.Від їхнього перебування в тілі людини залежить внутрішньоочний тиск, кровообіг у ділянці очей, стан сітківки, відсутність синдрому втоми.

Необхідні мікроелементи

Тільки з їжею в організм входить елемент лютеїну. Він не може вироблятися організмом людини, але утворюється в рослинах за рахунок складних хіміко-біологічних процесів.

У великій кількості знаходиться в кукурудзі, капусті, шпинаті, овочах та фруктах червоного або апельсинового кольору.

  • Пластичність тканин очної рогівки залежить від вмісту фолієвої кислоти, яка міститься у будь-яких видах коренеплодів, яблуках та бананах.
  • Елемент цинк необхідний у мікроскопічних дозах для засвоєння вітаміну А, який знаходиться в морській капусті, мідіях, устрицях, перці, часнику та цибулі.
  • Людям, які страждають на діабет, потрібна альфа кислота, нестачу якої можуть компенсувати рис і шпинат.

Для заповнення нестачі поживних речовин в організмі, офтальмологи радять вживати комплекси вітамінів.

Вітаміни для очей

Розглянемо які найкращі вітаміни для очей?

  1. Vitrum Vision. Комплекс вітамінів на основі лютеїну, бета каротину, вітамінів E, C, цинку та міді – зменшує ризик розвитку катаракти та дегенерації сітківки. Рекомендується при великих зорових навантаженнях, порушенні нічної видимості. Застосовується за пігулкою, 2 рази на добу.
  2. Компливить Офтальмо. Комплекс вітамінів, що складається з лютеїну, вітамінів А, Е, С, В1, В2, В6, В12, селену, міді, цинку, фолієвої кислоти, рутозиду. Радиться людям з високими зоровими навантаженнями, які носять контактні лінзи. Застосовується по таблетці протягом доби протягом 3 місяців.
  3. Doppel herz із лютеїном. Комплекс вітамінів від німецької компанії. Виробляється у капсулах, містить лютеїн, вітаміни A, E, C, цинк. Рекомендується для покращення працездатності очей, при високих зорових навантаженнях, для запобігання короткозорості, дегенерації сітківки, катаракти. Застосовується за капсулою на добу протягом місяця.
  4. Візивіт – препарат із вмістом екстракту чорниці, селену, вітаміну А. Призначається для зниження зорової втоми, напруження, покращує нічне бачення. Використовується дорослими та дітьми старше 14 років по капсулі на добу протягом місяця.










На фото вітамінів для очей можна побачити їх характерний зовнішній вигляд.


















Вітаміни для дитячих очей

Які розроблені вітаміни для очей для дітей?

  1. Вітаміни Аквадетрім. Є краплі для вживання внутрішньо на основі вітаміну D3. Засіб сприяє виробленню фосфору та кальцію. Показано віком від місяця до 3 років.
  2. Піковіт – мультивітамінний сироп зі смаком апельсина, в основі лежать 19 мікроелементів, що приносять користь. Він здійснює регулювання нормальної роботи зору. Наказується для віку від 1 до 3 років.
  3. Vitrum Kids. Це жувальні пастилки у формі ведмедиків, що вміщують корисні речовини та мінерали для очей. Призначається віком від 3 до 7 років.
  4. Стрікс – пігулки для жування. Підтримують гостроту зору, містять екстракт чорниці та бета-каротину. Прописується дітям віком від 4 до 12 років.
  5. Алфавіт Оптикум.Засіб служить профілактикою для очей з великим вмістом речовин, що живлять. Показано дітям віком від 14 років.

Вітаміни для волосся

Багато цікаво, які вітаміни потрібні для волосся?

  1. На першому місці стоять вітаміни групи B, адже вони сприяють їхньому зростанню. Якщо виявляється нестача цього вітаміну, відповідно ріст волосся сповільнюється. Серед цих вітамінів: В1, В2, В6, В7, В8, В9, В12. Завдяки підбору їжі ці вітаміни можна поповнювати. Він міститься в бобових, горіхах та насінні, молочних продуктах. Ще знаходиться в моркві, злакових та капусті. Хліб пшенично житнього його вміщує, також риба та морепродукти.
  2. Для здорових і блискучих пасмів потрібні також вітаміни A, E, C. Нестача цих вітамінів робить волосся менш еластичним, з’являються кінчики, що січуть. Наприклад, у моркві міститься вітамін B, і A. Дві моркви на день заповнюють потребу в даній речовині. У харчування можна включити зелень, фрукти, ягоди, овочі. Також заповнюють його олії.
  3. Вітамін D – робить волосся міцнішим, запобігає його ламкості. Для його вироблення в тілі людини потрібно перебувати деякий час на сонці. Вироблення цього вітаміну дозволяє засвоюватися кальцію, а він дуже важливий для прекрасного стану волосся та нігтів.

Нестачу сонця можна перекрити за рахунок вживання в їжу печінки, молочних продуктів та риби.

Яка ціна на вітаміни для очей? Ціни на сайтах із медичними препаратами різняться. Можна знайти від 188 рублів за упаковку і до 7359 рублів за 90 таблеток. Для будь-якої людини знайдеться препарат по гаманцю.

Фото кращих вітамінів для очей