Модні зачіски: тренди, фото-новинки та стильні рішення стрижок на коротке та довге волосся, для дівчат, жінок та чоловіків

Модні зачіски: 54 найкрасивіших жіночих та чоловічих стрижок у 2024 році + поради щодо укладання волосся та огляд сучасних тенденцій

За допомогою стрижки, укладання, завивки, філування створюються різні зачіски. Вони можуть бути різної довжини та форми, у найнесподіваніших конфігураціях. Крім того, вибір кольору також не обмежений. Все це робить ту чи іншу зачіску неповторною, особливо якщо враховувати тип обличчя носія.

Проте, щороку деякі тенденції задають нові напрями, що робить якісь із моделей найбільш затребуваними. Модні зачіски 2024 базуються на старих принципах, але з незвичних ракурсів. Варто розглянути докладніше, що може стати цього сезону найбільш ефектним.

Для хлопчиків

Бути стильним, красивим, доглянутим не відмовиться жоден хлопець, навіть якщо прямо цього не каже. Для цього потрібний не лише одяг та манери, а й креативний підхід до зовнішності.

Вирішити ці питання допоможуть у гарному салоні краси, де стилісти регулярно навчаються на курсах підвищення майстерності, та в курсі всіх модних течій.

 • З віком до можливості похвалитися перед друзями новим чином додається бажання сподобатися дівчаткам. Зрозуміло, це впливає на ретельність вибору стрижки та зачіски.Але так само як і в дорослій моді, найактуальнішою залишається легка недбалість – це допомагає приховати дитячу наївність та додає серйозності хлопчикам.
 • Сьогодні в тренді «канадка», а точніше «квіфф» — модифікація на коротке та видовжене волосся. Вимагає деяких навичок укладання довгих верхніх пасм, не підходить власникам овальної та витягнутої форми обличчя. Тип волосся значення не має – така зачіска однаково стильно виглядає і на хвилястому, і на прямому волоссі.
 • Найменшим рекомендується робити максимально прості модні зачіски для хлопчиків, щоб не потрібно особливого догляду за зачіскою. Це може бути «напівбокс», «їжачок», «бобрик», доповнені різноманітними чубчиками та проділами.
 • Для хлопчика будь-якого віку чудово підходять не тільки контрастні переходи по довжині, а й поголені частини зачіски. Цей прийом утримує лідерство протягом кількох років. Необхідно відзначити, що на темній шевелюрі подібні візерунки виглядатимуть набагато ефектніше, ніж на світлій.

Ще один момент – для активних хлопців краще короткі стрижки, а ось творчі та оригінальні особи напевно віддадуть перевагу градуюванню, рваній та асиметричній фактурі, різнорівневим пасмам та іншим експериментам.

Для дівчаток

Сьогодні дівочі зачіски не обмежені жодними особливими вимогами навіть у школі. Зрозуміло, пишні локони з яскравими прикрасами краще залишити для свята, але щодо стрижок, кіс, хвостиків, «дульок» та інших варіантів – то тут немає якихось суворих правил.

У школу сьогодні можна прийти і з «африканськими» кісками, і з «кінським» хвостом, і з креативною стрижкою. Для дитячого садка вибір зачіски взагалі регулюється виключно міркуваннями практичності та естетичності.

Тим не менш, важливо не захоплюватися надмірно модними тенденціями, інакше за сміливими стилістичними прийомами можна втратити природність та оригінальну красу дівчинки. Оскільки в більшості випадків у дівчаток волосся довге (хоча б до лопаток), то і можливостей для створення різноманітних моделей величезна кількість.

Щоб не пошкодити ніжну структуру дитячого волосся, слід дотримуватися деяких правил:

 • Занадто тугі коси не підходять для ламкого та рідкого волосся;
 • Злегка розпущені локони допоможуть зробити образ привабливим, а пасма – м’якими та хвилястими;
 • Гладкі (прилизані) зачіски не підходять дівчаткам, у яких широке обличчя;
 • Для вузької та овальної форми обличчя потрібен додатковий обсяг у районі скронь;
 • Високий лоб варто трохи прикрити чубком.

Крім того, завжди потрібно враховувати вік дівчинки, щоб не зробити з модними зачісками на волосся дитину надто дорослою, а підлітка не перетворити на дитсадкову дурницю.

Дитячі

На голові малюка привабливо виглядатиме вінок або розсип численних хвостиків, особливо з яскравими резиночками. Сьогодні на піку перевернені хвостики, а також їхнє об’єднання у візерунки.

Дуже швидко робиться одна велика коса із трьох маленьких. Або високий хвіст, поділений на кілька кісок. Їхні кінчики можна обв’язати різнокольоровими гумками або тонкими стрічками.

Страшно подобається юним модницям зачіски у вигляді «кавуна»: французькі кіски у вигляді смужок, і джгут («колосок») з волосся, що залишилося, покладений навколо голови.

Підліткові

Для більш дорослих дівчаток відмінно підійдуть різні варіанти з хвостом:

 • Наприклад, розділити на три-п’ять пасмів, заплести в коси, укласти навколо основи у формі пелюсток, заколюючи шпильками;
 • Або заплести коси в грецькому стилі.

Два високі хвостики можна укласти недбалими пасмами навколо основ, при цьому абсолютно необов’язково заплітати їх у коси. Елегантно виглядають кілька «забутих» пасм.

До урочистостей

Зачіска повинна гармоніювати з нарядом та тематикою урочистого заходу. З моди ніколи не виходять розпущені (можливо місцями підібрані) пасма, дрібно або крупно завиті.

Дуже красивий варіант – часткова або повна сіточка з дрібних хвостиків. В результаті кропіткого плетіння виходить витончена павутинка, якою можна покрити волосся як по всій довжині, так і частково. Надзвичайно ефектно виглядають прикраси з дрібних квітів, намистин або стразів.

На кожен день

Модні літні зачіски цього року – з косами у різних варіантах. Прості, французькі, навколо голови і всю довжину, африканські, як обідка для пухнастих пасм.

Фантазія творців безмежна – достатньо подивитися на фото в інтернеті, щоб надихнути ту чи іншу ідею.


Для жінок

Багато жінок сьогодні віддають перевагу коротким стрижкам, або середній довжині. Ритм життя диктує свої умови, і на догляд за довгим волоссям часом банально не вистачає часу.

З огляду на це стилісти сьогодні вважають найбільш актуальними такі варіанти:

 • Каре – нев’янучий образ, який можна оновлювати нескінченно, доповнювати новими нюансами. Дзеркально гладке, текстуроване, трапецієподібне, рівне, шарувате, з чубчиком – ця зачіска завжди шикарна;
 • Боб – ще один варіант, що не виходить з моди. Сьогодні особливий шарм мають зачіски в стилі «ретро», жіночний об’єм з подовженими пасмами, романтичні градуйовані локони на тлі довгої косої чубки, а також асиметричний боб;
 • «Гранж» — скуйовдженість та недбалість, безумовно, тренд цього сезону;
 • Короткі стрижки з градуюванням дозволяють експериментувати з укладаннями, створюючи будь-який образ;
 • В особливій ціні гламурні довгі чубчики, що прикривають обличчя;
 • Чудово виглядають шевелюри, гладкі біля коріння і з пишними локонами.

Для довгого волосся актуальною залишається каскадна стрижка, найголовніше – вибір правильної форми та інтенсивності градуювання. Варіанти таких стрижок можна побачити на фото модних зачісок.

У поточному сезоні вітається романтика та жіночність кучерів та локонів. Їхня хвилястість може бути найрізноманітнішою: м’якою і повітряною, чіткою, невимушено недбалою, зі стильною підкруткою тільки на кінчиках.

Завдяки пучкам, косам і плетінням, а також шикарним пишним хвостам можна вносити щодня різноманітність у образ. Чимало тому сприяють відповідні прикраси – від оксамитових і атласних стрічок до шпильок, що сяють.

Для чоловіків

Модні чоловічі зачіски цього року – стильні мега.

А це завжди:

 • Нев’януча класика з чіткими геометричними лініями, гладкими зачісами та з невеликою (до п’яти сантиметрів) довжиною;
 • Короткі спортивні стрижки більш об’ємні у верхній частині. Вони завжди актуальні і для дорослих, і для дітей;
 • На піку – багатоступінчастість та невелика недбалість, так званий універсальний стиль «мілітарі»;
 • Для волосся середньої довжини добре підходять акуратні романтичні зачіски з прямою або косою чубчиком;

Власники великої шевелюри можуть приміряти на себе стиль «гранж» – злегка розпатланий, трохи бунтарський, з поголеними скронями та косою чубчиком. У цьому варіанті допустиме колорування.

Привабливими і ефектними можуть бути різні зачіски. Але головне, про що слід пам’ятати – це те, що завжди в моді здорове, міцне та доглянуте волосся.

Фото модних зачісок 2024