Поживна маска для обличчя: ТОП-10 засобів для сухої шкіри. Поради косметологів, як робити, використовувати та яку маску вибрати
Для того, щоб залишатися довше красивою та молодою, потрібно доглядати за шкірою. Харчування, зволоження, очищення – це необхідні процедури для збереження молодості. Натуральна живильна маска для шкіри обличчя – це найкраще рішення, щоб почати боротися із зовнішніми ознаками старіння.
Причому зробити їх можна в домашніх умовах та з мінімальними витратами.
Навіщо живити шкіру
Якщо шкірі не вистачає поживних речовин, її клітини починають відмирати, здоровий зовнішній вигляд втрачається, а з цим і всі ознаки старіння з’являються на обличчі. Щоб продовжити життя клітинам, їх потрібно постійно живити.
Можна зробити живильну маску для обличчя в домашніх умовах.Будь-який відповідний склад, нанесений на особу, матиме свої переваги:
- Зазвичай при нестачі поживних речовин водний баланс порушується, завдяки дії маски він почне відновлюватися;
- Налагодиться приплив крові;
- Кисень краще проникатиме в клітини;
- Клітки почнуть регенерацію, перестануть руйнуватися;
- Обмін речовин досягне своєї норми;
- Тон обличчя вирівняється, стане свіжішим;
- Шкіра стає насиченою живильними мікроелементами;
- Зменшують появу шкірного сала, внаслідок цього зменшується можливість виникнення прищів та вугрів.
Робити такі маски можна на будь-який тип шкіри, важливо лише правильно підібрати інгредієнти.
Чому потрібно робити маски?
Моментально не допоможе навіть сама живильна маска для шкіри обличчя, тому догляд має бути постійним і з певною періодичністю. Особливо якщо ваша шкіра суха чи схильна до цього.
Це означає, що існує нестача ліпідів, тому необхідно заповнити терміново їх недолік.
- Якщо ліпіди в нормі, значить, водний баланс буде в нормі, а на шкірі утворюється захисна плівка, яка і перешкоджатиме виходу вологи на поверхню та її випаровуванню.
- Оскільки гідроліпідний шар перебуватиме в нормі, то й захисні функції шкіри теж підвищуються.Вона може спокійно протистояти вітру, морозу, брудному повітрі та менше реагувати на подразники.
- Вона не сохне, зморшок стає менше. Навіть якщо ви володарка жирної шкіри, поживні маски вам потрібні. Тільки їхня дія має бути спрямована в цьому випадку на отримання шкірою антиоксидантів та вітамінів.
Види поживних масок
Рейтинг поживних масок для особи може бути складений самостійно, однак слід розуміти, на що спрямована дія:
- На пом’якшення – якщо у вас шкіра сохне та схильна до появи лущення, то підійде цей варіант. Основа в такому засобі обов’язково має бути жирною, підійде олія. Вони націлені на оновлення клітин, відновлюється жировий обмін шкіри;
- На забезпечення вітамінами — шкіра тонізується, покращується її відновлення, підійдуть для будь-якого типу, крім сухої.
Як правильно наносити
Рецепт живильної маски для обличчя може бути з різних інгредієнтів, але максимальний ефект може бути досягнутий лише тоді, коли склад буде нанесений правильно, а шкіра підготовлена до цього:
- Найкраще перевірити компоненти маски на алергічну реакцію. Невелика кількість засобу наносять на згин ліктя та перевіряють його, якщо реакції не виникло, можна спокійно використати;
- Волосся краще прибрати під шапочку або хустку або надіти пов’язку, щоб вони не заважали.Краще робити процедуру на розпарену шкіру;
- Саму маску наносять масажними лініями, акуратними рухами, намагаючись не розтягувати шкіру. Особу треба розслабити. Якщо склад занадто рідкий, це можна зробити в горизонтальному положенні;
- Рідку консистенцію наносять пензликом, у формі гелю – пальцями, а ті, що мають консистенцію пасти, пластиковою спеціальною лопаткою;
- Важливо та правильно змити маску. Якщо це плівка, то прибирають її за допомогою пальців, стягуючи панчохою. Залишки можна забрати водою або настоєм трав. Якщо маска занадто густа, краще почати з ватних дисків, а залишки також змити.
- Для змивання беруть прокип’ячену воду, щоб не виникло сухості та подразнення, інакше результат буде зведений до нуля водопровідною водою;
- Потім можна злегка збризнути шкіру прохолодною водою, це допоможе розпареним порам закритися.
Також важливо пам’ятати, що якщо ви виготовляєте склад самостійно, намішувати інгредієнти потрібно безпосередньо перед процедурою. Не можна довго зберігати приготовлену маску.
Маски типу шкіри
Для того, щоб суміш дала потрібний ефект, підбирати її варто, враховуючи стан шкіри:
- Для сухої шкіри засіб повинен живити епідерміс, тому можна розглянути склади, що включають алое, різні масла, навіть кисломолочні продукти. А ось цитрус і подібні йому не підійдуть, бо вони почнуть сушити шкіру. Йдеться, зокрема, і про олії цих плодів;
- Глина, вівсянка допоможуть підсушити жирну шкіру.Не варто захоплюватися такими засобами, достатньо їх використовувати раз на тиждень. А ось зняти запалення можна за допомогою обліпихи, томатів. Можна взяти і мед, тільки обов’язково перевірити перед цим алергію на нього;
- Змішана шкіра також потребує певних інгредієнтів. Але варто відмовитися від мигдалю, персика. Маски можуть бути зроблені на основі трав’яних та фруктових настоїв.
Рецепти
По фото поживних масок для обличчя можна зрозуміти, що складатися вони можуть з різних інгредієнтів. Їхня кількість може бути мінімальною. Головне, зрозуміти та грамотно підібрати, чого ж не вистачає вашій шкірі.
- Для дуже сухої шкіри підійде склад із жовтка яйця та столової ложки олії мигдалю. Все це треба змішати, нанести на обличчя. Діяти інгредієнти будуть протягом 15 хвилин, після чого все акуратно забирається за допомогою змоченої бавовняної тканини.
- Склад із банана, йогурту та меду, перемішаний та збитий у блендері, також має потрібний результат. Така маска підійде для шкіри обличчя після 40.
- Для в’янучої шкіри може бути використаний і наступний рецепт: підігріти невелику кількість оливкової олії, буквально 3 столові ложки, просочити їм тканину і покласти на обличчя, залишаючи відкритими очі, ніс і рот.Зверху також накривають обличчя рушником, а щоб воно не забруднилося, прокладають між першим і другим шаром папір. Якщо полежати так 20 хвилин, пори почнуть розширюватися і отримувати поживні речовини з олії.
- Жирну шкіру можна порадувати змішаним в одній ємності медом, борошном грубого помелу та білком. Повинний вийти густий склад, який наносять на шкіру та змивають через 15 хвилин.
Якщо у вас нормальна шкіра, натріть невелику моркву, додайте жовток, оливкову олію. Витримують її також протягом чверті години, залишки забирають змоченою тканиною.
Фото живильної маски для обличчя