Натуральна косметика: ТОП-10 найкращих брендів 2024 року вітчизняної та зарубіжної косметики (рейтинг виробників)

Натуральна косметика – що це таке, користь та основні правила зберігання, на відміну від звичайної та органічної косметики

Кожна жінка прагне підтримувати красу і здоров’я. Бажання представниць прекрасної статі використовувати у догляді за шкірою найкращу натуральну косметику виправдане її безпекою для здоров’я, екологічною чистотою та результативністю.

Поняття натуральної косметики

Натуральні косметичні засоби містять у складі інгредієнти рослинного або тваринного походження, які тією чи іншою мірою мають позитивний вплив на стан шкірного покриву.

Перші свідчення застосування речовин природного походження як лікувально-профілактичних та доглядових засобів для шкіри виявили при дослідженні гробниць єгипетських фараонів. Знайдені поради та рецепти краси в сувоях, а також судини з-під мазей, пахощів, олій археологи відносять до 4 – 3 тисячоліття до зв. е.

  • За останні 20 років популярність косметики на основі природних компонентів зросла.
  • Дедалі більше косметичних компаній ставлять акцент на вміст натуральних речовин у продукції, що привертає увагу покупців.
  • Сторінки журналів, інтернет-видань наповнені вражаючими фото натуральної косметики.

Слід враховувати, що включення до формули косметичного засобу одного інгредієнта природного походження не робить продукт натуральним. Частка природних складових в еко-косметиці має бути не меншою за 50%.











Особливості та властивості

Натуральна косметична продукція відрізняється від штучної не лише складом, а також рядом особливостей та властивостей.

  • Доглядові засоби на основі натуральних компонентів не можуть нашкодити шкірі або здоров’ю людини, також не викликають звикання.
  • Результат застосування косметичної продукції природного походження досягається довше, він більш пролонгований.
  • Деякі косметичні препарати через відсутність барвників, парфумерних ароматів виглядають непрезентабельно, відрізняються неприємним запахом.
  • Витрата натуральних миючих засобів у рази перевищує витрати засобів синтетичного походження.
  • Еко-косметика не має вікових обмежень у використанні.
  • Відсутність хімічних консервантів потребує дбайливого користування та дотримання термінів зберігання продукції.

В окремих випадках вміст ефірних олій, вітамінів, натуральних кислот у складі косметики може спричинити алергічну реакцію шкіри.

Відмінність натуральної косметики від органічної

Поняття органічної та натуральної косметики не є однаковими, оскільки складові природного походження не завжди бувають органічними.












Сировина для виробництва органічних косметичних засобів вирощується без застосування хімічних добрив та обробки пестицидами.

  • Органіка, за правилами міжнародної сертифікації, повинна містити у складі не менше 90% компонентів природного походження, що не є обов’язковим для натуральної косметичної продукції.
  • Бренди натуральної косметики можуть застосовувати у виробництві інгредієнти тваринного походження, що є неприпустимим у створенні органічних препаратів.
  • Органічна продукція не може містити парабенів, нафтопродуктів, небезпечних для здоров’я консервантів.
  • Статус органічній косметиці надається після проходження сертифікації відповідності міжнародному стандарту.
  • У 2011 році в Росії було створено та зареєстровано систему добровільної сертифікації натуральної та органічної косметики. Ініціаторами проекту виступило «Національне товариство косметичних хіміків»

Органіку виробляють за відмінною від натуральної косметики технологією. Подібна косметика продається в екологічній упаковці, ніколи не тестується на тваринах.

Корисні інгредієнти у складі

Витрати на виробництво натуральної косметики виправдовують її високу вартість. Якісні препарати з природними компонентами містять:

Рослинні екстракти

Концентровані речовини, які надають косметичним засобам ті чи інші властивості, допомагають боротися з певними недосконалостями, захворюваннями. Екстракти календули, ромашки, волошка, троянди, алое – стали візитними картками великих компаній, де виробляють натуральну косметику.

Натуральні ефірні олії

Склади з незліченною кількістю корисних для шкіри якостей. Летючі рідини в поєднанні з жирною основою здатні прибирати зморшки, рубці, пігментацію, висипи вугрів, папіломи та інші шкірні пошкодження.Найпопулярніші та найвідоміші ефірні олії в косметиці: троянди, іланг-ілангу, бергамоту, лаванди, чайного дерева.

Жирні (базові) масла

Отримані методом холодного віджиму рослинні жири застосовуються у виробництві косметичної продукції як зволожуючі, поживні, омолоджують речовини. Олії здатні захистити шкірний покрив від негативного впливу зовнішніх факторів, зміцнити імунітет. Мигдальна, персикова, виноградна, абрикосова олії чудово впораються з лущенням шкіри, допоможуть у боротьбі з мімічними зморшками, освіжать колір обличчя, підтягнуть контур.

Складники тваринного походження

Відмінно зарекомендували себе на косметичному ринку завдяки поживності, захисним властивостям, високій ефективності. Найбільшого прогресу в косметичній індустрії вдалося досягти завдяки створенню лінійок продукції на основі равликового секрету, рибної ікри, бджолиного маткового молочка, норкового жиру.

Натуральні консерванти

Консерванти сприяють продовженню терміну придатності продукту, захищаючи його від появи шкідливих бактерій, грибів.

В якості природних консервантів виробниками використовуються: Мед, віск, рослинний спирт, екстракти рослин, суміші ефірних олій, кислоти.

Правила користування та зберігання

Відсутність хімічних консервантів та домішок у складі не дозволяє довго зберігати натуральні косметичні засоби та створює правила для ефективного користування.

  1. Розкриті косметичні флакони рекомендується тримати у темному прохолодному місці або холодильнику.
  2. Для запобігання окисленню продукції, баночки потрібно щільно закривати кришкою.
  3. Доставляти вміст із ємності слід ложкою або дерев’яною паличкою, щоб не допустити потрапляння всередину бактерій.
  4. При покупці натуральної косметики перевагу слід віддавати упаковці малого обсягу, щоб встигнути її використовувати до закінчення терміну придатності.

Терміни зберігання еко-косметики можуть становити від 3 місяців до 1 року.











Виробники зарубіжного та російського ринку

Натуральна косметика користується попитом у жінок та чоловіків різних вікових категорій. За роки успішної дослідницької та виробничої діяльності косметичними компаніями були розроблені та випущені у продаж також косметичні лінії для дітей.

Великі виробники еко-косметики:

  • Ren. Косметична продукція з екологічно чистої сировини, що відповідає міжнародним стандартам, без синтетичних та токсичних домішок у складі. Препарати англійської компанії Ren займають упевнені позиції у рейтингу натуральної косметики.
  • Hauschka. Надійний німецький бренд із чудовим вибором якісної косметики на основі лікарських трав.
  • Light Organic. Американська компанія, в основі косметики якої жирні та ефірні олії, вітаміни. Пропонує клієнтам серію продукції ручної роботи. Бренд відомий високоякісними косметичними засобами на основі олії горіхового дерева.
  • Organic Shop. Російська косметика без сульфатів та парабенів. Деякі засоби, які виготовляє компанія «Перше рішення», мають міжнародні органічні сертифікати.
  • Eco Craft. Косметична продукція з особливими парфумерними композиціями на основі рослинних компонентів Африки, Італії, Росії, Тайланду, Франції.

Якісні препарати на основі природних компонентів не маскують проблемні ділянки шкіри, а сприяють активізації внутрішніх процесів для її відновлення.

До вибору засобів по догляду за шкірою потрібно ставитися з відповідальністю, віддаючи перевагу корисним складам, звертаючи увагу на дату виготовлення та термін придатності.

Відгуки про натуральну косметику різні і формуються на основі досвіду використання асортименту косметичних засобів одного або кількох виробників.










Фото натуральної косметики