Матовий манікюр: актуальні тенденції та прийоми дизайну нігтів у матовому стилі (фото-новинки для різної довжини та форми)
Доглянуті руки та гарні нігті — важливі складові досконалого жіночого образу. Особлива увага приділяється оформленню нігтів та гармонійному поєднанню їх з макіяжем та гардеробом.
Останнім часом до традиційного покриття глянцевим лаком вдаються дедалі рідше. Поступово набирає популярності матовий варіант манікюру, оксамитовий ефект якого досягається оформленням кольорової основи особливим топом, що не має блиску.
Особливості покриття
Оформлений особливим гель-лаком матовий манікюр може виглядати по-різному. Найчастіше він буває схожий на тонкий оксамит, шовковистий на дотик.
Іноді до складу матеріалу входять добавки у вигляді дрібних частинок піску або ворсу, що надають нігтям відчуття пухнасті.
- Технологія нанесення матового покриття також має деякі особливості.
- На початковому етапі нігтьова пластина має бути ідеально вирівняна, тому що матова поверхня виявляє всі, навіть дрібні, нерівності нігтьової пластини.
- Потім ніготь покривається лаком потрібного кольору, фінішним гелем, і в кінці — топом, що матує.
Варто відзначити, що матові нігті, за бажання, у будь-який момент можна перетворити на гладкі та блискучі. Потрібно лише нанести глянсове покриття, яке завжди можна прибрати засобом для зняття лаку та повернути оксамитову фактуру.
Позитивні якості матових нігтів
Незвичайне покриття нігтів привертає увагу своєю незвичністю. Замість класичного глянсового блиску покриття інтригує приємною благородною бархатистістю. Нововведення в оформленні нігтів поступово набирає популярності завдяки багатьом перевагам.
Найголовніші з них:
- Унікальність;
- Благородна краса;
- Можливість комбінування з глянцем та інших способів декорування;
- Стійкість;
- Простота нанесення.
Єдиний недолік матового покриття – зміна зовнішнього вигляду від контакту з водою та швидке забруднення. Тому рекомендується під час господарських робіт використовувати рукавички, а забруднення можна легко прати спиртом або іншою подібною речовиною.
Будь-яка нігтьова студія або салон краси може запропонувати послуги з нанесення та декорування матового манікюру. Недоліків у матеріалах немає. Головна перевага покриття полягає в тому, що будь-які кольорові гелі можна зробити матовими.
Основні правила нанесення
Якими б не були різними та оригінальними ідеї матового манікюру, він має кілька тонкощів, загальних для всіх варіантів:
- Перед нанесенням лаку потрібна ретельна підготовка нігтя, тому що на матовій поверхні добре видно всі вади;
- Потрібно більш тривалий час для висихання;
- При оформленні матового покриття не можна користуватися традиційним топом – нігті стануть глянсовими;
- Потрібно використовувати спеціальний матовий топ, який можна наносити на лак будь-якого кольору.
Представлені фото матового манікюру доводять, що подібне покриття в будь-якому кольорі ніколи не здаватиметься вульгарним. Оксамит завжди привабливий, красивий, виразний і благородний.
Кошти для матового манікюру
Виконати бархатисте покриття можна декількома простими у виконанні способами, які вибирає сам майстер відповідно до бажання клієнта та особистих уподобань.
Існує кілька варіантів коштів:
- Матовий гель-лак. Виробники засобів для манікюру пропонують широку гаму відтінків. Потрібно лише один шар та сушіння за допомогою лампи.
- Матовий топ. Накладається на будь-який глянсовий гель-лак, висушений у лампі. Топ також сушиться ультрафіолетом, потім обробляється спеціальним засобом зняття липкого шару.
- Механічний спосіб. Традиційний глянсовий топ після просушування та зняття липкого шару обробляється фрезером без натиску та різких рухів.
- Акрилова пудра. Після нанесення гель-лаку на непросушену поверхню глянсового топу насипається дрібнодисперсна речовина. Після просушування зайвий порошок видаляється спеціальним пензлем.
Найбільш довговічним і надійним способом вважається другий – з використанням матового топу. Останній варіант з акриловою пудрою протримається недовго.
Розмаїття ідей та колірних рішень
Матовий манікюр 2024 року представлений у великій кількості дизайнерських рішень:
- Чергування матових та глянцевих нігтьових пластин;
- Глянцево-матові френчі;
- Нанесення глянсового малюнка або декоративних елементів на оксамитовий фон.
Вибір кольорів матового манікюру не обмежений. Він буде чудовий у будь-якому виконанні.
Чорний
Вечірній варіант розкішного чорного оксамиту. Шляхетне покриття можна прикрашати стразами, блискітками, золотими або чорними глянсовими малюнками.Краще виглядатиме оформлення не на всіх нігтях, а тільки на середньому та безіменному. Чорним матовим можна оформити омбре або місячний манікюр.
Червоний
Модний у всі часи колір символізує пристрасть та сексуальність. Виконаний у різних відтінках матовий манікюр можна оформити золотистими намистинами або стразами та поєднувати із чорним.
Синій
Будь-які відтінки синьої оксамитової гами виглядатимуть насичено та урочисто. Глибокі темні тони краще вибирати взимку, а влітку краще використовувати колір морської хвилі та бірюзові, волошкові або блакитні відтінки.
Рожевий
Ідеальним варіантом буде наносити такий матовий манікюр на короткі нігті.
- Він уособлює ніжність та жіночність.
- Завдяки широкій гамі відтінків можна відтворити чимало ексклюзивних дизайнерських рішень.
- У поєднанні з білим можна оформити місячний манікюр або френч, розмалювати квітковим розписом, чорними мереживами або геометричними малюнками.
Біжево-коричнева гама
Матова фактура чудово проявляється у всьому спектрі бежево-коричневого колірного ряду. Природні пастельні тони можуть вимагати додаткових прикрас. Для урочистих випадків можна додати трохи золотистих декоративних елементів.
Особливо цікаво виглядає білий оксамит і різні поєднання омбре або градієнта. Глянцеві малюнки, стрази, блискітки чи намистини допомагають створювати на оксамитовому полі неповторні дизайнерські шедеври.
Фото матового манікюру