Фрези для манікюру: види та застосування в апаратному манікюрі та педикюрі. Інструкція, як обробляти, стерилізувати, зберігати

Фрези для манікюру – повне керівництво, які для чого потрібні і що означають кольори (поради щодо вибору для початківців)

Дуже багато людей люблять гарний манікюр. Найзручніший і найефективніший метод для багатьох клієнтів є – апаратний манікюр. Для нього потрібні спеціальні насадки фрези.

Окрім професіоналізму майстра, якісні фрези є запорукою гарного, безболісного та комфортного манікюру. У статті докладно буде розібрано опис та фото фрез для манікюру.

Матеріал виготовлення

Фрези для апаратного манікюру можуть виготовлятися з різних матеріалів, вони мають характерні відмінності.

  1. Алмазні фрези. Є насадками, які мають напилення алмазної крихти і пилу на металевій поверхні. Напилення може створювати певну абразивність та жорсткість. Такі фрези використовуються для обробки шкіри та нігтя.
  2. Твердосплавні фрези. Виходячи з назви, вони виготовляються строго із твердих металів. Також їх особливістю є те, що вони мають насічки різної форми (хрестоподібної, косої, спіралеподібної та прямої.) Таким чином, вони відмінно знімають штучний матеріал і залишають рівну поверхню.
  3. Керамічні фрези. Мають складний склад, виготовляються із різних сумішей глини – кераміки. Фреза з кераміки має дуже високу міцність та стійкість.Крім інших фрез, керамічна не нагрівається під час роботи. Також вона має настільки сильну ріжучу здатність, що перетворює матеріал на пил, тим самим інструмент не забивається.
  4. Корундові фрези. Належать до шліфувальних фрез, добре підходять для видалення мозолів. Корундова фреза виготовляється із синтетичного матеріалу – електрокорундовий порошок, полімери. Схоже з керамічною, корундова фреза має стійкість до температур, і не нагрівають оброблювану зону. Вона дбайливо виконує свою роботу, не приносить болючих відчуттів.
  5. Кремнієво-карбідні. Друга назва – пісочні ковпачки. Є картонною основою, на яку напилюють абразивний матеріал. Такі фрези в основному використовуються для педикюру, видаляючи шкіру, що огрубіла. Пісочні ковпачки мають одноразове застосування.
  6. Шліфувальні фрези. Є останнім етапом при манікюрі. Використовуються для шліфування та видалення надлишкового матеріалу на нігті.










Фрези за кольорами

Фрези також поділяються за кольором. На фрезі є кольорове кільце, яке показує жорсткість.

  • Білий. Дуже м’які, придатні для дрібної ділянки роботи або чутливої ​​шкіри з прилеглими судинами.
  • Жовтий. Мають екстра дрібну абразивність.М’які, зазвичай використовуються для тонкої шкіри і для роботи ламких нігтів.
  • Червоний – дрібна абразивність. Срібний – середня абразивність. Зелений – велика абразивність. Ці фрези допомагають з роботою з бічними валиками та обробки нігтів середньої щільності.
  • Чорний. Абразивність – дуже велика. Насадка з чорною насічкою призначена для загрубілих ділянок шкіри. Рекомендується для обробки щільних нігтів.

Форми фрез

За формою видів фрез для манікюру дуже багато. Кожна форма призначена для певних цілей. Які форми фрези потрібні для манікюру?

  • Валик. Або заокруглені циліндри. Така насадка використовується для зрізу кутикули або бічних валиків.
  • Кукурудза. Назва обумовлена ​​спеціальними насічками. В основному насадка такої форми виготовляється з кераміки та твердих сплавів. Такий вид насадки призначений для видалення гель-лаку та інших покриттів.
  • Конус. Ця форма використовується, щоб розкрити та підняти кутикули.
  • Полум’я. Найбільш функціональна та поширена фреза. Вона може обробляти бічні валики та пазухи, зачистити та видалити кутикулу. Такою насадкою можна зробити манікюр однією фрезою.
  • Куля. Інакше сочевиця. Куля допомагає видалити птеригію.
  • Голка. Більшість майстрів використовують таку фрезу. Вона чудово підходить, щоб відкрити та підняти кутикули, прибрати птеригій (нижній шар кутикули).
  • Куля чи сфера. Призначений для зрізу та зачистки кутикули, задирок.
  • Циліндр. Друга назва – барабан. Така фреза чудово справляється зі зняттям матеріалу. Ще її можна використати, щоб укоротити нігтьову пластину.

Як було написано вище, деякі фрези можуть виконувати лише одну функцію, що не дуже практично.

Найкраще вибирати набір фрез для манікюру, які будуть виконувати кілька функцій, тобто насадки повинні бути функціональними.










Правила безпеки під час роботи.

  • Потрібно працювати з правильним нахилом, кутом. Для кожної фрези вона індивідуальна;
  • Вибирати насадку з потрібним рівнем жорсткості;
  • Не можна тиснути на нігтьову пластину фрезою;
  • Використовувати правильну швидкість обертання.

Догляд за фрезою

Як для кожного інструменту фрезам потрібна стерилізація, якщо вона не одноразова. Багаторазові фрези слід дезінфікувати після кожного застосування.

Зазвичай стерилізація манікюрного приладдя відбувається у три етапи.

  • Перший етап. Це дезинфекція препаратами. І тому використовуються спеціальні хімічні препарати – лужний розчин, концентрати тощо. Інструмент обробляється цими компонентами.
  • Другий етап. Передстерилізаційне чищення. Вона є очищенням спеціальною речовиною. Це розчин, який здатний знищувати мікроорганізми, розм’якшувати та вимивати залишки біоматеріалу.
  • Третій етап. Обробка високою температурою. Така обробка знищує усі мікроби. Для неї використовується автоклав або шафа сухожарова (сухожар). Процес триває від 30 хвилин за температури 180 градусів. Важливо знати, що потрібно звертати увагу на температурний режим, інакше фреза може деформуватися та стати непридатною для роботи.

Крім цього, фрези мають свій термін придатності і в міру його закінчення їх потрібно міняти. Термін експлуатації для фрез теж різний. Для твердосплавних та алмазних – 3-6 місяців, керамічні – не більше 3 місяців.

Щоб повернути колишню форму корундовим насадкам, їх найчастіше просто запилюють пилкою для нігтів. Зміна фрез також залежить від майстра, як часто він користується фрезою та від виробника насадок.











Фото фрези для манікюру