Тріскається шкіра на пальцях рук: причини появи, ефективні способи лікування та методи профілактики глибоких тріщин на шкірі рук

Профілактика появи тріщин

Запобігти появі тріщин легше, ніж лікувати. У разі виникнення перших ознак огрубілої шкіри, мозолів та почервоніння слід перейти до активних заходів.

Догляд

Важливу роль у боротьбі з появою тріщин грає спосіб життя та турбота про шкіру рук. Пошкодження можуть виникнути біля нігтів, на згині, між пальцями, на подушечках.

Три простих кроки для запобігання тріщинам:

  • Загальна гігієна рук;
  • Видалення ороговілого шару шкіри пилкою з абразивним шаром;
  • Використання живильного крему.

М’якість шкіри на руках необхідно постійно підтримувати. Частота користування жирними кремами залежить від ступеня виконання руками різної роботи та віку. Продовжити дію крему допоможуть косметичні рукавички, які зручно вдягати на ніч.

Крім догляду важливу роль у боротьбі за «шовкові» ручки відіграє щоденний раціон.

Харчування

Для харчування шкіри зсередини необхідно додати до раціону кілька важливих продуктів.

  1. Рослинна олія. Лідером за вмістом омега 3-жирних кислот є лляна олія. Достатньо однієї чайної ложки перед сніданком щоранку.
  2. Яйця. Містять необхідні вітаміни А, В, Е, D. Оптимальна кількість: 2-3 штуки на тиждень на сніданок.
  3. Жирна риба. Морська та річкова риба містить вітаміни А, С, Е, В12, цинк та залізо. Оселедець багатий на вітамін D. Оптимальна кількість подачі на стіл: 2-3 рази на тиждень.
  4. Фрукти, овочі, зелень. Важливим засобом зволоження шкіри зсередини є звичайна питна вода.Випивати рекомендується щонайменше 1,5 літрів на день.