Догляд за шкірою обличчя: правила, етапи, огляд найкращих засобів для щоденного використання в домашніх умовах

Догляд за шкірою обличчя: покрокова інструкція, лайфхаки та правила для щоденного догляду за обличчям + огляд популярних засобів

Потреба у щоденному догляді за особою приходить не лише з віком. Постійні навантаження, стреси, неповноцінне харчування накладають на шкіру свій відбиток. З’являються дрібні зморшки, лущення, пігментні плями.

Правильний догляд за шкірою обличчя допоможе уникнути проблем, зберегти здоровий вигляд та молодість.

Необхідний мінімум

Незважаючи на зайнятість і втому, слід взяти собі за правило щодня виконувати обов’язкові процедури догляду. Умивання, тонізування та зволоження – три простих кроки до здорової шкіри.

Очищення шкіри обличчя

Повне та ефективне очищення складається з двох етапів.









Умивання

Навіть якщо після вечірнього душу залишатися вдома, не застосовувати жодних засобів догляду та спати в чистому ліжку, вранці потрібно вмиватися.

  • Під час сну шкіра активно відновлюється. Внаслідок цього накопичуються токсини, які є продуктами метаболізму. Звичайне мило не видаляє такі забруднення.Рекомендується використовувати засіб для вмивання, підібраний відповідно до типу шкіри.
  • Догляд за жирною шкірою передбачає використання для вмивання засобів, що матують і звужують пори. Для чутливої ​​та сухої шкіри слід підібрати крем-гель з оліями та вітамінами, що має заспокійливу дію.
  • Увечері перед умиванням видаляють макіяж за допомогою ватного диска або спонжу, змоченого міцелярною водою або косметичним молочком. З макіяжем такі засоби справляються швидше та ефективніше, ніж гелі для вмивання.

Вода має бути теплою. При використанні гарячої або холодної води порушується робота залоз внутрішньої секреції.

Для особи слід виділити окремий рушник. Воду акуратно промокають без тертя. З погляду гігієни добре підходять одноразові паперові рушники.

Тонізація

Для ретельного очищення одного вмивання недостатньо. Шкіру необхідно протерти тоніком. Він регулює кислотно-лужний баланс і видаляє бруд, що залишився. Засіб повинен бути підібраний відповідно до типу шкіри і не містити спирту.

При нерегулярному очищенні шкіра стає:

  • Тусклою;
  • Нерівна;
  • Запалена;
  • Дряблою.

Правильне очищення шкіри покращує проникнення в неї корисних речовин на наступному етапі догляду.

Зволоження

Обов’язковий етап, який завершує необхідний мінімум для догляду. Втрата вологи відбувається щодня незалежно від типу шкіри та віку. Процес зневоднення шкіри відбувається непомітно. З очевидних симптомів можна назвати лише «стягнутість» шкіри після водних процедур або сонячних ванн.

Причини зневоднення шкіри:

  1. Неповноцінне харчування.
  2. Погане очищення.
  3. Стреси.
  4. Довгі сонячні та повітряні ванни.
  5. Часті водні процедури.
  6. Порушення режиму сну та неспання.
  7. Вікові зміни.

Без зволоження шкіра перестає ефективно працювати та виробляти еластин та колаген. Відбувається порушення обмінних процесів, знижуються захисні функції. За відсутності систематичного зволоження шкіра:

  • Втрачає еластичність;
  • стає чутливою;
  • лушить.

Інтенсивність зволоження шкіри прямо пропорційна до віку. Засоби, що містять гіалуронову кислоту та рослинні компоненти, визнаються найбільш ефективними. Для зволоження використовують денні креми, гелі, маски.

Важливо! Не можна зволожувати запалені ділянки шкіри. На них наносяться антисептичні засоби.