Зміцнення імунітету: ТОП-10 ефективних способів, методів, препаратів та засобів для підвищення імунітету

Цукор збільшує ризик зараження, що послаблює імунну систему.

Біохімія людини – це складний комплекс взаємодіючих реакцій. Таким чином, одна речовина може не впливати на організм, якщо ми приймаємо її в різних формах.

Рафінований цукор у наукових дослідженнях об’єктивно послаблює здатність білих кров’яних тілець поглинати бактерії, даючи їм більше часу для розмноження та збільшуючи ризик зараження. Цей ефект тривав до п’ятої години після їжі з цукром.

Такий же ефект мали сахароза (звичайний цукор), глюкоза, фруктоза, апельсиновий сік та мед. Навпаки, складні вуглеводи (наприклад, у бобових та злакових) та фрукти не показали цього негативного ефекту.

Що найкраще зміцнює імунітет

Наступні 5 факторів важливі для побудови міцного здоров’я та зміцнення імунітету.

Сон як проста та ефективна підтримка імунітету

Хоча наш розум спить, імунна система переходить на більш високу швидкість сну. Збільшується вироблення запальних факторів для знищення патогенів і зміцнюється імунна пам’ять, тому наступного разу відомі шкідники знищуються ще більш ефективно.

  • Гарний і спокійний нічний сон, безперечно, є найбільш ефективним способом зміцнення імунітету та підтримання здорової імунної системи.
  • Сон настільки важливий, що навіть одна безсонна ніч може призвести до послаблення імунітету терміном до декількох тижнів.

Дорослим необхідно 7-9 годин чистого сну на добу. Погіршення імунної системи можна побачити, коли сон скорочується на годину.









Рух ефективно працює на зміцнення імунітету

Під час та після тренування виділяються протизапальні цитозини, а активність лейкоцитів збільшується.

  • Потому потові залози виробляють антибактеріальні речовини, а в холодні місяці збільшується секреція слизу в дихальних шляхах, яка захоплює шкідливі патогени, що позитивно впливає на зміцнення імунітету.
  • Люди, які регулярно переїжджають, мають нижчу частоту вірусних захворювань, легші симптоми та нижчу смертність.

Під час пандемії коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує людям займатися фізичними вправами не менше 150 хвилин на тиждень, а дітям та підліткам — 300 хвилин на тиждень. Цей час можна розділити на кілька днів.

Ретельна гігієна – важливий крок до підвищення імунітету

Миття рук часто повторюється в контексті пандемії COVID-19, але далеко не обмежується ризиком коронавірусу. Це допомагає запобігти, наприклад, грипу, застуді, діарейним захворюванням та інфекційним захворюванням очей.

Тільки за допомогою навчання правильному миття рук захворюваність на діарейні захворювання в громадах знизилася на 40%.

  • У разі грипу, наприклад, хворому колезі в офісі достатньо кашляти, і мікроскопічні краплі покривають навколишні столи.
  • Зате все, що вам потрібно зробити, це спертися на стіл, а потім торкнутися слизової оболонки носа або рота, щоб завершити передачу вірусу.
  • Цього також можна уникнути регулярним миттям рук або чищенням робочих поверхонь.

Окрім регулярного миття рук, також рекомендується регулярно дезінфікувати мобільний телефон, який може стати джерелом зараження.









Різноманітна, багата на вітаміни дієта для імунітету

Вітаміни C та D часто називають вітамінами для імунітету. Однак для нормального функціонування організму необхідні всі необхідні поживні речовини, і нестача більшості з них може виявлятися в ослабленні імунітету.

  • Найкращий спосіб отримати переважну більшість вітамінів, мінералів, незамінних жирних кислот та амінокислот — це різноманітна дієта, що складається з п’яти основних груп продуктів: фрукти, овочі, бобові, цільнозернові, горіхи та насіння.

Тому ці продукти повинні бути в раціоні щодня, і вегани також повинні додавати вітамін B12.1